Menu

نمونه منابع آمادگی در آزمون سلپیپ

برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا تقاضا داشتند که چند صفحه از منابع آزمون سلپیپ را قرار دهیم تا پیش از خرید آشنایی نسبی با نحوه چگونگی منابع داشته باشند. در ادامه چند صفحه از کتاب اسپیکینگ آزمون سلپیپ را با همراه توضیحات جهت آشنایی بیشتر قرار می‌‌دهیم.

سه تصویری که در ادامه قرار گرفته است سه صفحه از کتاب اسپیکینگ می باشد که به شرح ذیل است:
 
تصویر اول: تصویری به عنوان نمونه قرار داده شده است که همانطور که مشاهده می‌‌کنید در بالای تصویر به ترتیب Question 3 نوشته شده است و در ادامه اینکه ۳۰ ثانیه برای آماده شدن و ۶۰ ثانیه برای صحبت کردن (امتحان دادن) زمان دارید (که در واقع بر اساس یکی از بخش‌بندی‌های امتحانی آزمون سلپیپ است- بخش سوم امتحانی در آزمون اسپیکینگ سلپیپ با عنوان: توضیح یک عکس یا تصویر)
 
تصویر دوم: در این بخش توضیحات مبنی بر پاسخ دادن به چنین سوالی در آزمون اسپیکینگ ارایه شده است که به عنوان مثال باید در نظر بگیرید وقتی که در میکروفون کامپیوتر تصویر را شرح می‌دهید شخصی که پاسخ شما را می‌شنود تا به حال آن تصویر را مشاهده نکرده است. همانطور که مشاهده می‌کنید عناوین جهت‌ها به انگلیسی همانند چپ و راست به عنوان راهنما نوشته شده است. (همانطور که در فارسی برای شرح یک تصویر و عناصری که در آن قرار دارد باید از لغاتی همانند چپ و راست و بالا و پایین استفاده کنید)
تصویر سوم: در این صفحه تعدادی کلمات کاربردی و کلیدی که در این بخش از آزمون اسپیکینگ سلپیپ میتوانید از آنها استفاده کنید را به عنوان راهنما قرار داده است.

و در ادامه نگارنده کتاب، یک پاسخ فرضی که حاوی کلمات ارایه شده می‌باشد را برای آشنایی و راهنمایی شما به همراه نکات کلیدی دیگر برای پاسخ به این سوال در آزمون سلپیپ درج کرده است. 

توجه داشته باشید که در واقع این بخش همانند بخش بندی اسپیکینگ در آزمون سلپیپ به عنوان (شرح یک تصویر) است که باید یک تصویر یا عکس را برای شخصی شرح دهید. (که در اینجا شنونده همان ممتحن است که شما هیچ وقت او را نمی‌بینید)

این بخش را صرفا به عنوان آشنایی شما با نحوه نگارش منابع قرار دهیم. به طور قطع بخش‌ها و اسکیل‌های دیگر به همین نحو نگاشته شده است و صرفا این چند صفحه برای آشنایی با منابعی که ما عرضه می‌‌کنیم کفایت می‌کند.

 
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط